בקרו אותנו בפייסבוק
English

מסעדות איטלקיות בתל אביב

מסעדות מומלצות בתל אביב

מסעדת מל ומישל Mel & Michelle
בולטת בנוף המסעדות האיטלקיות בתל אביב

תפריט מל ומישל

טלפון להזמנת שולחן במסעדת מל ומישל

“מל ומישל” הינה בולטת בנוף מסעדות איטלקיות בתל אביב עם תפריט עונתי (שבו רק כמה מנות קבועות). התפריט העונתי מתחלף לפי התנובה בשווקים. התפריט הינו פשוט, “מחומרים איכותיים שאנחנו מייבאים מאיטליה. כאן לא מקשטים צלחות. האוכל מונח בצלחת כפי שהוא”. בתפריט מסעדת “מל ומישל” יש את המטבח האיטלקי עם חומרים מתווספים כמו בורגול, טחינה, עלים טריים ויינות ישראליים”. בתפריט מנות אנטיפסטי, ובהן “ארטישוק יהודי” – שהוא בעצם סוג של ארטישוק ירושלמי המיובא מאיטליה – לצד גבינת גורגונזולה, ריבה של עגבניות שרי, מנות פסטה, תבשילי כתף בקר וקינוחים מסורתיים כמו טירמיסו וקרפ זביונה.

הצלחות תפריט המסעדה האיטלקית “מל ומישל” הגיעו ונגעו ברבים. כמה מהם הרשו לעצמם לשתף מעל גלי האתר אודות התפריט של מסעדה איטלקית רומנטית זו.

אודות המנה העיקרית סטייק קובה – נתח סינטה מובחר שניזון מאינפוזיית בירה, מספרת סוניה מרמרי מ”גלובס” ש”מה שהפך אותו לרך ועדיין בשרי זה השף שהבין שאסור להרוס עם רטבים ורק צלוחית קטנה של פירה כמהין תמכה בשלמות הזאת. לצדו הגיע סקלופיני מוקרם, עם בייקון ורוטב מרלו – גודש טעמים גס, היפוך גמור לסטייק המשובח”.

אודות הקרפ ממולא בגבינת מסקרפונה מוקצפת, עם בזיקה של קינמון. מספרת מרמרי ש”המנה שקיבלה טוויסט רענן בזכות סלט התותים שהתלווה לה. את כל זה ליווינו ביין פרייבט-לייבל, בשם מל ומישל – בלנד סירה וגראנז’ של יקב סוסון ים. חתמנו עם אספרסו וסרג’לינו, ליקר פטל מתוק…”

אלון צרפתי מ”מעריב” מספר על מנת עגל שיכור שהזמין מוקרם בתנור עם הנקניק האיטלקי המפורסם פנצ’טה ומלווה ברוטב לימונה שהזמין: “הרוטב היה טעים, חמצמץ במידה, לא דומיננטי מדי. גם נתח בשר העגל היה עשוי היטב, והוא השתלב מצוין עם הרוטב”. ב”תפוז” הפליאו על המנה ומספרים ש”הנתח היה חתוך דק והיה רך מאד. השילוב עם הבייקון עשה את העבודה. עוד מנה מוצלחת מאד ללא רבב”.

בפורום המסעדות איטלקיות בתל אביב של “תפוז” ידעו לספר שמנת הניוקי פריזאי היתה “מנה מהחלומות. הניוקי היו מהסוג שמתאדה לך בפה ויחד עם רוטב עם טעם כל כך עמוק – כמעט ושאלתי אם אפשר ‘להגדיל’ לגירסה הגדולה יותר במקום זה השתדלתי לאכול הכי לאט שאפשר, שלא ייגמר”.

פפרדלה עבודת יד עם קלמארי צרובים – “יש משהו כיפי בלאכול את כרעי הפסטה הגולמיים האלה אבל גולת הכותרת של המנה היו הקלמארי שגנבו מהפסטה את ההצגה. המרקם שלהם היה בול והצריבה הדגישה מאד את הטעמים שלהם.” (תפוז).

מל ומישל, הנמנית עם מסעדות איטלקיות נוספות בתל אביב, מוגדרת כמסעדה איטלקית, רומנטית המושפעת מהשפעות אירופיות קלאסיות, עם בר קטן ואינטימי ומתאימה לחגיגת אירוע אישי ומיוחד.